עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

עוסק בהנחיה באמצעות NLP, תרפיית קו הזמן ו- IEMT (טכניקה המבוססת על אינטגרציה של תנועות עיניים).
רב אומן (מאסטר) בתחומים הנ"ל.
מנחה בהתנדבות ילדים של פרויקט "פותחים עתיד" מטעם הסוכנות היהודית מאז שנת 2010.
גר באילת.
טל. 052-3918881
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

איך אתם יודעים שאתם עושים עבודה טובה?

27/12/2013 22:54
זאב טהר-לב

איך אתם יודעים שאתם עושים עבודה טובה?

שאלה מכשילה.

רבים ינידו בראשם ויאמרו: מי אמר שאני בכלל עושה עבודה טובה?

אלא שהשאלה לא היתה אם אתם עושים עבודה טובה, אלא איך א ת ם יודעים שאתם עושים עבודה טובה?

 

כל אחד משתדל לעשות עבודה טובה, אלא אם ממניעים נסתרים יש לו עניין לחבל בעבודה, ולא בזה אנו עוסקים.

המילה "עבודה" מתייחסת לכל עבודה, בין אם היא תמורת שכר ובין אם היא לעצמכם, כגון בישול, ציור, קרמיקה, פעילות ספורטיבית וכולי.

 

כל אדם זקוק למשוב כלשהו כדי לדעת שהוא אכן עובד נכון, או שהוא טועה. בעזרת המשוב הוא יכול לדעת אם הוא בכיוון ואם לא, הוא ידע כיצד לתקן ולשפר. המשוב יכול להיות פרגון מצד אנשים אחרים, טפיחה על השכם, דו"ח יומי/שבועי/חודשי/שנתי, השוואה לנתונים אחרים, סרט קופה או אפילו תחושת בטן.

 

ללא משוב בכלל, ינקר כל הזמן הספק אם אתם פועלים נכון או שאתם ממש לא בכיוון.

 

דמיינו שאתם נמצאים במדבר ולאן שלא תסתכלו תראו רק חול וחול. יש לכם בקבוק מים אך אתם יודעים שאם לא תמצאו בקרוב ישוב כלשהו, לא תשרדו. כך שלהשאר במקום זו לא אופציה. אתם יודעים שיש ישוב בסביבה אך אינכם יודעים היכן. האם הוא במזרח, או במערב? בצפון? בדרום? האם הוא במרחק 5 ק"מ או 7 או 10? אינכם יודעים ולכן גם מצפן לא יעזור.

מה אתם עושים? לאן תלכו?

אם תחליטו ללכת צפונה, האם לא תנקר בכם המחשבה שאולי אתם מתרחקים מאותו ישוב ובכך מסתכנים עוד יותר? מה יקרה למוטיבציה להמשיך הלאה באותו כיוון?

 

ב NLP אנו בוחנים את מקור המשוב. האם הוא חיצוני או פנימי. חיצוני הוא כל נתון שמגיע מבחוץ. פרגון, טפיחה על השכם, דו"ח תקופתי, השוואה לנתונים אחרים וכולי. פנימי הוא אותו רגש, תחושת בטן, אינטואיציה או כל שם אחר שתקראו לזה.

 

אדם שניחן במשוב פנימי ידע לאן ללכת במדבר. הוא יחליט על כיוון וזהו זה. יתכן שהוא טועה, אבל זה לא יעצור אותו מלהמשיך. אדם שנעזר רק במשוב חיצוני, יאבד במצב כזה כל מוטיבציה להתקדם. החשש שמא הוא בכיוון ההפוך ואולי הוא מתרחק מהיעד, יגרום לו לעצור.

 

כשמדובר בתעסוקה, התאמת עובד לתפקיד, תלויה בין השאר בבחינת מקור המשוב האישית שלו ובמידת המשוב החיצוני הקיים לתפקיד הספציפי, האם יש במסגרת אותה עבודה נתונים היכולים להעיד אם אותו עובד מצליח בעבודתו. אם המועמד הוא External, כלומר זקוק למשוב חיצוני ויש בתפקיד המיועד נתונים מספיקים, הוא יוכל לבחון שוב ושוב את איכות העבודה שלו ולשפר אותה בהתאם. עובד שהוא Internal יתעלם מאותם נתונים ויסמוך אך ורק על תחושותיו. אם תפרגן לו, הוא יסתכל עליך בתמהון, כאילו, מה אתה רוצה ממנו. זו לא ענווה, הוא פשוט לא זקוק לפרגון. בעבודה שאין בה נתונים חיצוניים ברורים ילך עובד שהוא  External לאיבוד ולא יוכל להתקדם ואילו עובד שהוא Internal ימשיך במרץ רב.

 

לדוגמא: במכירות יש בד"כ נתונים שוטפים. עובד שהוא External יוכל לבחון את הנתונים ולהתבסס עליהם על מנת להשתפר ולהצליח. עובד שהוא Internal יתעלם מהנתונים ויפעל רק עפ"י תחושותיו. ספק רב אם הן תעזורנה לו להצליח ולהשתפר באותה מידה. במחקר לעומת זאת, אין תמיד נתונים מובהקים. יש חוקרים שהוגים רעיון שאיש לא מכיר ולעתים הוא סותר את מה שכבר ידוע. מחקר כזה יכול להמשך שנים ובמהלכן לא יהיו מספיק נתונים כדי לדעת שהמחקר נמצא בכיוון הנכון, ואם הרעיון בכלל נכון. חוקר שהוא External עשוי להתייאש די מהר, כי אין לו אינדיקציה שהוא צודק. לעומתו חוקר שהוא Internal ימשיך באותה נחישות. פרופ' דן שכטמן לדוגמא, שחקר את מבנה הגבישים ופרופ' עדה יונת שחקרה את מבנה הריבוזום, רעיונותיהם נתקלו בביקורת קשה מצד עמיתים למקצוע, משום שהם סתרו את כל אשר היה ידוע לעולם המדע. למרות זאת הם השקיעו שנים רבות של מחקר על מנת לייצר את אותם הנתונים שהוכיחו את צדקתם. ללא תחושה פנימית חזקה ספק אם יכלו להתמיד במחקרם חרף הביקורת הקשה. עכשיו, כשבידם פרס נובל, הם יכולים להשיב לכל המלעיזים ולומר: אמרנו לכם...

 

מקור המשוב (פנימי או חיצוני) הוא חלק מדפוסי ההתנהגות (מטא פרוגרמס) של האדם והוא אחד הפרמטרים הנבדקים בעת בחינת התאמה של עובד לתפקיד ספציפי.

 

ואתם, איך אתם יודעים שאתם עושים עבודה טובה?

 

זאב טהר-לב, מאסטר ב- NLP, (Time Line Therapy, IEMT (Integral Eye Movement Therapy. 052-3918881

27/12/2013 23:35
שלום לך טהר לב...

שאלה לי אליך: האם ברמה הפרקטית אפשרי לעבור הכשרה ב- n.l.p באמצעות תקשורת אינטרנטית כמו אימיילים וכיו"ב ועדיין להשיג תוצאה יעילה המקבילה ביעילותה לרמת הכשרה בסדנה מאויישת..?

בתודה מראש
דורון
זאב טהר-לב
28/12/2013 06:40
שלום דורון,
אני יודע שקיימים קורסים אינטרנטיים ל NLP.
אני סבור שלימוד נכון צריך להתקיים במסגרת קורס בו כל אחד מתנסה על השני.
ההתנסות חשובה מאוד להבנת התהליכים.
ישנם תהליכים שמחייבים מגע. שחרור עוגנים, שירשור עוגנים וכ'. לקרוא עליהם באופן תאורטי יהיה שטחי מדי.
תמיד אפשר להרחיב את הידע אחר כך באינטרנט.
בהצלחה.
זאב
29/12/2013 15:28
ראשית תודה על התשובה הפרטנית.

כעקרון אני רוצה בהכשרה...אולם לפני כן שאלות נוספות..

1. כמות הזמן שמצריך התהליך עד להכשרה מלאה?
2. האם אפשרי שהתהליך יעשה במסגרת פרטית של אימון אינטינסיבי אישי?
3. גובה התשלום עבור תהליך מסוג זה..?
4. היכן יהיה המיקום אם היה וכאשר?

בתודה מראש

דורון
זאב טהר-לב
29/12/2013 18:30
שלום דורון,
אינני עוסק בלימוד NLP.
אנא פנה לבתי ספר ל NLP וברר שם.
נסה לדוגמה, את זה: forachange.co.il/
זאב
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה: